_DSC9211-2.Mobilen

Jag är Herren Jehova...

Det ligger över och på mig om ett evangelisations center i Stockholm. Det ökar. Det avtar inte. Det vill inte släppa! Himmel och jord må förgås men så skall ske! Gud ska bereda ett sådant center. Det måste till.

Där ska vi arbeta dygnet runt för Gud - som förr i tiden! Gud till ära och till människors hjälp.

Här en sång under förtröstan av Sara Vingren.

 

Etiketter: sara vingren

Kommentera gärna:

Senaste inläggen

Senaste kommentarer

  • Nina » - Kom till Jesus! förvandlas!:  ”Томми ты молодец. Приятно видеть открытого человека. Который способен делать доб..”

  • Upp 13:17 » Tio tusen flyers!:  ”Amen! Halleluja! Glädje i Herren är vår starkhet. Och glädje följer i spåren nä..”

  • Ester » Ett inlägg till Daniel Alm:  ”Akta er för de falska profeterna, som kommer till er klädda som får men i sitt i..”

  • Upp 13:17 » Gensvar till Daniel Alm :  ”Dessa samfundspåvar saknar insikt vilket bevisas av dem själva iom att de gått i..”

  • Leif Backman » Ett inlägg till Daniel Alm:  ”Sanningen biter när den träffar. En rättmätig fråga till Daniel Alm, och många p..”

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln